W naszym Laboratorium mieliśmy już okazje badać niekoniecznie rozwiązania oświetleniowe (oprawy, lampy, moduły). Był już projektor laserowy dużej mocy do video mappingu , litera ze stadionu Energa w Gdańsku, tablice reklamowe LED, okulary UV.

Tym razem trafiła do nas lampa do fototerapii dla noworodków. Testowaliśmy ją pod kątem emitowanej energii światła niebieskiego, jej rozkładu oraz ewentualnych zagrożeń i na zgodności z normą PN-EN 60601-2-50.

Fototerapia jako metoda leczenia hiperbilirubinemii noworodków jest stosowana od 1958 roku. Odkryto wtedy, że ekspozycja noworodka na światło słoneczne powoduje zmniejszenie natężenia żółtaczki. Bilirubina w roztworze jest barwnikiem żółtym, co oznacza, że absorbuje światło niebieskie, szczególnie w zakresie o długości fali od 400 do 490 nm.

Lampa do fototerapii to lampa przeznaczona do leczenia żółtaczki fizjologicznej u noworodków. W urządzeniu wykorzystuje się metodę naświetlania światłem niebieskim. Lampa przeznaczona jest do stosowania na oddziałach położniczo-noworodkowych oraz oddziałach niemowlęcych szpitali pediatrycznych.

Dodatkowo lampa wyposażona jest w promiennik podczerwieni który zapewnia komfort cieplny niemowlęciu podczas fototerapii.

Oprawę do badania dostarczył producent Zakład Urządzeń Medycznych UNIMED inż. Adam Andruszczak

www.unimed.com.pl

Na zdjęciu prezentujemy badany promiennik podczerwieni IR-10 SFT.

Czy Ty też masz jakieś niestandardowe zlecenie?

Zadzwoń do nas!

Sprawdzimy co możemy razem zrealizować.